Staré noviny a časopisy – tento způsob je pro někoho relativně snadný, protože dostáváme do schránek mnoho reklamních letáků a nasbírat je, je opravdu jednoduché. Ale toto rozhodně není profesionální, ani rozumné, protože tiskařská barva výrazně špiní a může zásilku nevratně poškodit. Navíc noviny a časopisy zapáchají, a to by nebyla dobrá vizitka vaší společnosti.

balení zboží

Bublinková fólie – balit zboží do bublinkové fólie je velmi dobré řešení, protože jde o materiál zdravotně nezávadný, a lze do něj zabalit i potraviny. Bublinková fólie velmi dobře chrání i křehké předměty, například sklo a porcelán, a je to natolik univerzální výrobek, že jej lze nasadit ve velmi širokém rozpětí balení zboží nejrůznějšího charakteru.

kartonová krabice

Kartonová vlna – je-li zapotřebí vyplnit krabici se zbožím tak, aby se při přepravě nepoškodila, je možné k tomu využít kartonovou střiž neboli vlnu. Nevýhodou tohoto řešení jsou však poměrně vysoké nároky na objem skladových prostor a také na hmotnost tohoto výplňového materiálu. Kartonová vlna je poměrně těžká a musíte na ni mít ve skladu vhodné prostory a skladovací regály.

Vzduchové polštářky – v současné době roste poptávka po tomto zajímavém a velmi efektivním řešení výplní zásilek se zbožím. Polštářek totiž tvoří pouze tenká fólie a většinu objemu vytváří vzduch, tím pádem nepotřebujete ve skladu žádné velké objemy pro ukládání papírového kartonu a bublinkových fólií v rolích. Potřebujete jen stroj pro nafukování fólií – pro výrobu vzduchových polštářků, a můžete pak velmi pružně balit jakékoli zboží. Vytvoříte si vždy tolik polštářků, kolik aktuálně potřebujete, takže už žádné zbytečné plýtvání výplňovým materiálem. Polštářky jsou výhodné i z ekologického hlediska, protože zákazník je po vybalení z krabice propíchne a namísto hromady kartonu a bublinkové fólie odloží do kontejneru na tříděný odpad (plast) jen malou hrst tenké fólie.