Jaké zařízení potřebujete? Vyplatí se to? Kolik do toho musíte investovat a jaký můžete čekat výdělek, to jsou otázky, na které možná chcete znát odpověď.

 • Těžba bitcoinů se zdá být složitým tématem, ale věřte, že pokud máte výkonné zařízení, pak to pro vás bude jednoduché.

bitcoin a konkurence
Na začátku si řekneme, že bitcoin je virtuální měna
. Nedá se zneužít, nemůže ji ovlivnit vláda ani žádná banka či jiná instituce. Jedná se čistě o virtuální měnu a její hodnota narůstá nebo klesá podle daných uživatelů, kteří potvrzují transakce. Je samostatná a nikdo ji nemůže znehodnotit.
Už mnohé z nás zlákala těžba právě bitcoinu. Ovšem v dnešní době se dají těžit i jiné kryptoměny. Často se říká, že jsou některé z nich lukrativnější, ale bitcoin má stále svou popularitu. Navíc tuto kryptoměnu těží stále spousta lidí a proto je vhodné připojit se do poolu. Tím získáte výhodu. Pool představuje jakési centrum, ve kterém můžete najít mnoho takovýchto zařízení, které těží bitcoin. Jedná se o asic minery nebo btc minery. Jakmile se přidáte k takovému centru, máte vyšší šanci získat bitcoin. Na základě výkonu těchto zařízení, čím více, tím lépe, je snazší získat bitcoin. Vše se rozpočítává podle toho, jakým výkonem jste přispěli, podle toho dostanete svůj podíl .
bezpečnost internetu

Budete potřebovat speciální hardware

Těžba bitcoinů v podstatě znamená potvrzování transakcí, takže čím výkonnější asic miner nebo btc miner budete mít, tím více potvrdíte transakcí a tím více vyděláte. Jednoduché matematické počty, které velice rychle pochopí každý. V dnešní době se už prodávají kompletní sestavy přímo od výrobců, proto není nutné sestavovat si vlastní miner. Výrobci prodávají minery se speciálními čipy a upravené tak, aby byly ještě výkonnější. Záleží pouze na tom, jaký typ si vyberete.

 • Abyste zjistili jestli bitcoin těžíte efektivně, můžete použít takzvanou kalkulačku. K využití kalkulačky budete potřebovat znát pár základních údajů:
  1. Hash Rate – výkon zařízení
  2. Power cost – cena elektrické energie
  3. Pool fees – podíl, pokud těžíte v poolu
  4. Bitcoin difficulty – z anglického překladu obtížnost získání této kryptoměny
  5. Block reward – odměna za blok
  6. Bitcoin to dollar – přeloženo jako hodnota bitcoinu vůči americkému dolaru
  7. Hardware cost – neboli cena vašeho těžebního zařízení, celková cena, za kterou jste váš hardware pořídili.