Bunda je důležitým kouskem šatníku každého sportovce. Nelze přitom vlastnit pouze jeden jediný kousek, ba naopak. Optimální by bylo se zaměřit na každý sport, který rádi provozujete, a vybrat si pro každý sport jednotlivý kousek. Je totiž rozdíl, jestli běháte, jezdíte na kole nebo provozujete vysokohorskou turistiku. Všechny tyto sporty mají jiné nároky, kterým byste se měli při volbě vhodného oblečení přizpůsobit. Jak je to tedy právě s bundou? Kolik jich opravdu potřebujete, podle čeho vlastně vybírat a o jaké charakteristiky byste se měli zajímat nejvíce?

žena u stanu

Co sport, to jiný svršek

Při koupě nové bundy byst se měli rozhodovat tedy primárně podle toho, na jaký sport ji budete používat. Běžecké svršky bývají často větru odolné, ale poměrně dost lehké, protože se očekává, že i v zimě se poměrně rychle zahřejete. Podobné to je u cyklistických svršků. Tam se také hraje zejména na odolnost vůči větru, naopak se naschvál trošku zapomíná na teplotní komfort, který se případně dopiluje pomocí vhodné mikiny.

Jinak je tomu třeba u bundy, kterou byste si pořídili na turistiku. Ta bude lehká, ale zároveň teplá, nepropustí vítr, ale ani kapky vody. Úplně jiné vlastnosti bude mít třeba bunda lyžařská, kde největší roli hraje voděodolnost a tepelný komfort. Každý sport vyžaduje zkrátka něco jiného, na vás je, abyste si to uvědomili a pořídili si takové kousky sportovního oblečení, které budou optimálně univerzální, ale stále vyhovující požadavkům vašich oblíbených sportů.

muž hrající basket

Kvalita je nejdůležitější

Craft bunda na jakýkoliv sport je zárukou vysoké kvality, perfektního zpracování, kvalitních materiálů, a zároveň cenové dostupnosti. Sportovní oblečení této populární značky vyniká svojí kvalitou a jednoduchostí. Jednoduché a funkční střihy, které padnou každému, a do kterých se člověk zamiluje již po prvním vyzkoušení.