Jsme-li v našem současném zaměstnání nespokojení a toužíme po změně a po nových výzvách, je teď ideální doba tuto změnu provést a najít si nové místo. Neustále z médií slyšíme, jak zaměstnavatelé hledají a zvyšují platy a nabízejí různé bonusy. Neplatí to u všech povolání a u všech pozic, ale naše možnosti jsou rozhodně hodně široké. Každý člověk se při výběru nového zaměstnání soustředí na něco trochu jiného, má jiné priority. Ale na prvních pěti místech jsou asi podobné faktory, jen jim každý určí trochu jinou pozici, které hrají poměrně zásadní roli.
české bankovky.jpg
1.       Mzda

Pro mnoho lidí priorita, pro mnoho ale také ne. To se dost odvíjí od její výše, která se samozřejmě obor od oboru a pozici od pozice různí. Každý má nějaké stálé měsíční platby a závazky, které potřebuje pokrýt a chce, aby mu zbylo dost peněz pro život a pro případné úspory. Je to rozhodně velká motivace.
2.       Vzdálenost od bydliště

Dojíždění není pro nikoho příjemné, zvláště ne s narůstající dopravou a častými zácpami. Někdo akceptuje maximálně půl hodiny na cestu od domova, někdo je schopný projezdit i 3 hodiny denně.
3.       Pracovní kolektiv

S kolegy je třeba si sednout a rozumět si, zvláště pokud musíte spolupracovat nebo s nimi sdílíte kancelář. Také šéfa si chceme vážit. Špatné pracovní vztahy mohou ovlivnit naši výkonnost a chuť do práce.
4.       Zaměstnanecké výhody

Nejen plat, ale i další bonusy, které firma poskytuje, hrají velkou roli. Služební auto, telefon, počítač, dovolená navíc, sociální příspěvky a další mohou naše rozhodování dost ovlivnit.
peníze pro zaměstnance.jpg
5.       Náplň práce

Pro dost lidí priorita číslo jedna, důležitější než plat. Práce nás musí bavit, musíme mít na ni chuť, musí nás inspirovat a přinášet nám radost a pocit naplnění. V některých povoláních je to obtížnější než jiných, ale na každém si lze najít něco, co nás bude bavit, pokud chceme a odpovídá to aspoň trochu našemu naturelu, znalostem a schopnostem.