Příznivci psů mají většinou odlišné názory na oblékání jejich čtyřnohých kamarádů. Jedni rázně říkají „neoblékat“, druzí jsou naopak toho názoru, že když je venku chladno, je vhodné psovi obléci obleček. Pojďme se teď společně podívat na to, že psí oblek nemusí být směšným módním výstřelkem, a jaké módní doplňky jsou pro psy vlastně k mání.
jorkšír v oblečku
Než si psa pořídíte
když se rozhodnete pořídit si psa, jistě víte, že je hned od začátku potřeba, aby měl vlastní pelíšek, vlastní misku na jídlo i vodu, obojek a vodítko. Většina psů si s takovýmto vybavením vystačí po celý svůj psí život.
pes v bazénku
Co když mrzne?
Když ale nastanou krušné mrazivé dny, a vy si oblékáte bundu a nasazujete čepici a rukavice, začnete asi přemýšlet, jestli byste neměli přiobléknout také vašeho psa. Krátkosrstá plemena a psíci menšího vzrůstu jistě ocení, když je venku bude hřát kabátek. Ovšem psi, kteří jsou na zimu geneticky vybaveni, určitě nic takového nepotřebují. Jak ale poznáte, že je čas vašeho psa obléci? Pejskové budou určitě vděční, když jim oblečete kabátek za mrazivého počasí, ale také ve chvíli, kdy fouká studený vítr.

Pes jako módní doplněk
Někteří lidé si ovšem pletou potřebu psa zahřát za opravdu nepříznivého počasí s jejich touhou obléknout chlupáče do různých módních doplňků. Sám pes se tak stává jistým módním doplňkem svého páníčka, který je za styling svého psa náležitě pyšný. Pokud se pes dostane do rukou páníčka, který do něj promítá své představy, je to spíše na psí závadu a trápení.
chihuahua v oblečku
Co všechno můžete svému psovi obléci?
Pokud i vy máte ujeté představy o psí módě, jistě vás bude zajímat, že pejsci nemusejí nosit jen kabátek. Nesmyslným rozmarem bývají třeba psí botičky, ale také mikiny, trička, vesty, šaty, sukně, kalhoty, kombinézy, pláštěnky, čepice, kšiltovky, šátky, sluneční brýle, ale také společenské obleky a večerní róby. Nabídka psího sortimentu je samozřejmě mnohem širší, majiteli psů často velmi žádaná, ale bohužel ne vždy je čtyřnohý chlupáč oblečen decentně a nenápadně. Naštěstí na ulici takto vymóděné pejsky moc často nepotkáte.