Během zimních měsíců ohrožuje naše zdraví množství virů a bacilů. Utužujte své zdraví pravidelně a během všech ročních období. K tomu vám jistě napomůže domácí infra sauna, která v dnešní době není už jen výsadou vyšší společnosti, ale pořídit si ji už může každý. Kromě cenové dostupnosti případné zájemce jistě potěší i fakt, že dnešní sauny jsou uzpůsobené i malému prostoru, proto si ji můžete pořídit i do ložnice či obývacího pokoje.

postava v sauně
Jaké jsou výhody domácího saunování?

Kromě skutečnosti, že máte saunu k dispozici kdykoliv bez jakéhokoliv dojíždění, které představuje určitou časovou zátěž, jistě oceníte i možnost zcela individuálního nastavení teploty. Domácí saunu můžete využívat sami nebo s dalšími rodinnými příslušníky a přáteli.

Sauna nám poskytne nejen příjemné prohřátí těla v zimním období, ale velmi pozitivně působí i na očistu organismu, na správnou činnost vašeho srdce a mozku anaregeneraci svalstva. Zároveň se během saunování vyplavují i endorfiny, což navozuje pocit dobré nálady a relaxace. V neposlední řadě je nepřehlédnutelnou výhodou i celková detoxikace těla a nastartování imunitního systému vašeho těla.

Na co dát důraz při výběru správné infra sauny?

Nejdříve je potřeba promyslet si prostor, který je pro umístění sauny ve vašem interiéru nejvhodnější. Vzhledem k tomu, že infra sauny jsou vyrobené ze dřeva, je velmi pravděpodobné, že se podaří snadno sladit interiér s dřevem. Kromě umístění je tedy potřeba správně změřit prostor určený pro saunu.
vědro v sauně
Pokud plánujete saunu do malého bytu, je výhodnější koupit saunu pro jednu osobu. Do větších bytů či domů si samozřejmě můžete dovolit uvažovat o saunách pro dvě až čtyři osoby.

Vybrat si budete muset i mezi třemi typy infrazářičů, které zajišťují to nejdůležitější, a to teplo. Existují keramické, karbonové a red light infrazářiče. Každý z nich má své výhody i nevýhody, a proto je důležité poradit se s odborníky a vybrat tu nejrozumnější variantu.

4.2/5 - (10 votes)