Během zimních měsíců ohrožuje naše zdraví množství virů a bacilů. Utužujte své zdraví pravidelně a během všech ročních období. K tomu vám jistě napomůže domácí infra sauna, která v dnešní době není už jen výsadou vyšší společnosti, ale pořídit si ji už může každý. Kromě cenové dostupnosti případné zájemce jistě potěší i fakt, že dnešní sauny jsou uzpůsobené i malému prostoru, proto si ji můžete pořídit i do ložnice či obývacího pokoje.


Jaké jsou výhody domácího saunování?

Kromě skutečnosti, že máte saunu k dispozici kdykoliv bez jakéhokoliv dojíždění, které představuje určitou časovou zátěž, jistě oceníte i možnost zcela individuálního nastavení teploty. Domácí saunu můžete využívat sami nebo s dalšími rodinnými příslušníky a přáteli.

Sauna nám poskytne nejen příjemné prohřátí těla v zimním období, ale velmi pozitivně působí i na očistu organismu, na správnou činnost vašeho srdce a mozku anaregeneraci svalstva. Zároveň se během saunování vyplavují i endorfiny, což navozuje pocit dobré nálady a relaxace. V neposlední řadě je nepřehlédnutelnou výhodou i celková detoxikace těla a nastartování imunitního systému vašeho těla.

Na co dát důraz při výběru správné infra sauny?

Nejdříve je potřeba promyslet si prostor, který je pro umístění sauny ve vašem interiéru nejvhodnější. Vzhledem k tomu, že infra sauny jsou vyrobené ze dřeva, je velmi pravděpodobné, že se podaří snadno sladit interiér s dřevem. Kromě umístění je tedy potřeba správně změřit prostor určený pro saunu.

Pokud plánujete saunu do malého bytu, je výhodnější koupit saunu pro jednu osobu. Do větších bytů či domů si samozřejmě můžete dovolit uvažovat o saunách pro dvě až čtyři osoby.

Vybrat si budete muset i mezi třemi typy infrazářičů, které zajišťují to nejdůležitější, a to teplo. Existují keramické, karbonové a red light infrazářiče. Každý z nich má své výhody i nevýhody, a proto je důležité poradit se s odborníky a vybrat tu nejrozumnější variantu.