Při zařizování koupelny bychom měli myslet i na vybavení a dobře promyslet detaily. Do koupelny kvůli vlhku a měnící se teplotě, pořizujeme jen nábytek, který je vhodný do koupelny. Koupelnové skříňky neumísťujeme blízko tekoucí vody. I když jsou odolné vodě, časté namáčení by nemusely vydržet. Také je vhodné, aby měly kovové nožky, nebo je pověsíme na zeď.
umyvadlo v koupelně
V koupelně je důležité mít dostatek úložných prostor, zvlášť když je koupelna malá. Praktické jsou výklopné koše na špinavé prádlo i na čisté ručníky. V zásuvkách je vhodné mít praktické organizátory, aby při rychlém otevření se nám obsah nesesypal.  
Umyvadloby mělo být co nejblíže dveřím do koupelny, jelikož se používá z celé koupelny nejčastěji. V posledních letech často vidíme v koupelnách umyvadla umístěná na desku nebo do desky. Tímto řešením nám vznikne okolo umyvadla odkládací prostor. Pod deskou můžeme mít polici na ručníky nebo si koupíme samostatnou skříňku pod umyvadlo a umístíme ji pod desku. Nejlepším řešením je pověsit ji na zeď kvůli údržbě podlahy pod umyvadlem.
V koupelně potřebujeme spoustu drobností, které nám vejdou do šuplíku pod umyvadlem. Některé ale potřebujeme blízko sprchy, a tam bychom potřebovali poličku. Praktickou alternativou pevných polic nebo přihrádek slouží drátěný program. Poličky z drátu se snadno udržují, jsou lehké a pevné. Dají se koupit různé tvary a velikosti, dokonce i rohové.
Koupelna musí mít také kvalitní osvětlení, které kvůli bezpečnosti musí být vhodné do vlhkých prostor. Nezapomeňme, že kvůli holení nebo líčení budeme potřebovat dobré světlo.
svázané ručníky
Máme-li na to odvahu, můžeme si vybavení do koupelny vybrat sami. Můžeme se sami pustit i do montáže nábytku, baterií nebo sprchových koutů. Návody jsou většinou přiloženy. Jediné, co bychom určitě měli raději svěřit odborníkům, je manipulace s elektřinou.           
          
                             Koupelna je místo sloužící nám k hygieně, ale také místo, kde můžeme relaxovat.