První botičky

Myslíte si, že bude stačit, když první botičky, které koupíte svému dítěti, jsou víceméně na parádu a nemusíte nad jejich výběrem déle přemýšlet? Myslíte si, že v nich udělá pouze pár krůčků denně a zbytek dne se stejně bude vozit v kočárku? I takto malé děti musí mít správně zvolenou obuv! Právě, že u dětí je obuv velice důležitá. Není vůbec správné si říkat, že investice do dětských bot se nevyplatí, protože děti přeci tak rychle rostou a boty je třeba měnit i několikrát za rok….

Aby se mohla dětská nožka správně vyvíjet, potřebuje správně ušitou, kvalitní obuv. Na trhu existuje několik značek, které jsou pro děti vhodné a samozřejmě, že tyto značky jsou také dražší, než běžná obuv v supermarketech.

Boty pro děti

Na co tedy při výběru bot pro děti zaměřit svou pozornost?
Zaměřit se jistě musíme naváhu botiček. Těžké boty budou děti zbytečně zatěžovat a tak je vhodné botičky potěžkat, než je vůbec dítěti dáme vyzkoušet.

Důležitá je správná velikost, kterou bychom měli ověřovat různými způsoby. Mnoho výrobců má ve svých botách vyndavací stélky, na kterých je mnohdy i znázorněno, kde přesně má mít dítě prsty. Velikost ověřujte klidně jednou měsíčně, děti rostou opravdu rychle a málokdy nám sami řeknou, že je botka tlačí.

Ohebnost je něco, čím by malá dětská boty měla rozhodně disponovat.
Šířka boty je samozřejmě také důležitá. Bota musí dobře sedět, ale ne škrtit.

Materiál svršku je lepší koupit s nějako úpravou proti vodě, abychom nemuseli být nervózní pokaždé, když se dítě proběhne ranní rosou.

Kotníčková obuv by měla být používána co nejdéle, ideálně do čtyř let věku dítěte. 

Velice důležité je také kupovat dětem vždy boty nové. Naprosto nevhodné je kupování botiček bazarových. Nedávejte dětem ani boty po jejich starších sourozencích. Dětská nožička je velice tvárná a rychle se botám přizpůsobí, což není vhodné, zvláště pokud jsou boty již více ochozené.