Mýty doprovázejí život člověka po celou jeho cestu. A nevyhne se jim snad žádná lidská činnost a ani oblast zdraví a nemocí. Většinou jsou to věci, kterým prostě lidé chtějí věřit. A to i přesto, že v hloubi duše asi vědí, že se jedná o nesmysly. Různým nesmyslným tvrzením se nevyhnula ani nemoc, kterou běžně nazýváme infarktem. Také si myslíte, že se vám bude zdárně vyhýbat alespoň do padesáti let? S vyšším věkem se sice riziko infarktu zvyšuje, ale nejsou výjimkou ani pacienti vyloženě mladí, kteří v nemocnici obdrží tuto diagnózu. Taktéž některé ženy si myslí, že se jich tento problém netýká. I ony se hluboce mýlí.
§  V mladším věku jsou částečně chráněny ženskými pohlavními hormony, ale v menopauze tato ochrana odeznívá.
§  Je to způsobeno poklesem hladiny estrogenu.
popraskané srdce

Někdy je těžké infarkt poznat

Infarkt myokardu je záludné onemocnění, které může mít různé projevy. Zatímco rýmu nebo kašel prostě poznáte bezpečně, infarkt si může chvíli hrát i na něco docela jiného.
§  Většina pacientů sice popisuje začátek problému jako ostrou bolest na hrudi, ale nemusí tomu tak být vždy.
lékařská zařízení
§  Někdy je tato bolest zcela vynechána a někdy se přestěhuje na jinou část těla.
Častějším příznakem je dušnost a nadměrné pocení. Přidat se mohou i další projevy, kterými jsou například zvracení a celková slabost. Jelikož tyto projevy mohou pacienta zmást, je určitě vhodné při sebemenším podezření navštívit lékaře. Infarkt myokardu je totiž způsoben náhlým přerušením krevního zásobování srdce. Jednoduše řečeno – srdeční tepna se ucpe krevní sraženinou. Infarktu může člověk částečně předejít. Hlavně, jestliže ho má v rodinné anamnéze. Pokud některého z našich přímých předků infarkt dostihl, máme šanci i my, že nás navštíví.
§  A pokud k našemu životu patří
–         nadváha
–         nezdravý životní styl
–         nedostatek pohybu
–         kouření
–         alkohol,
tak mám dojem, že už nám jde naproti.