Mýty doprovázejí život člověka po celou jeho cestu. A nevyhne se jim snad žádná lidská činnost a ani oblast zdraví a nemocí. Většinou jsou to věci, kterým prostě lidé chtějí věřit. A to i přesto, že v hloubi duše asi vědí, že se jedná o nesmysly. Různým nesmyslným tvrzením se nevyhnula ani nemoc, kterou běžně nazýváme infarktem. Také si myslíte, že se vám bude zdárně vyhýbat alespoň do padesáti let? S vyšším věkem se sice riziko infarktu zvyšuje, ale nejsou výjimkou ani pacienti vyloženě mladí, kteří v nemocnici obdrží tuto diagnózu. Taktéž některé ženy si myslí, že se jich tento problém netýká. I ony se hluboce mýlí.
§  V mladším věku jsou částečně chráněny ženskými pohlavními hormony, ale v menopauze tato ochrana odeznívá.
§  Je to způsobeno poklesem hladiny estrogenu.
popraskané srdce

z2-366x280.gif

Někdy je těžké infarkt poznat

Infarkt myokardu je záludné onemocnění, které může mít různé projevy. Zatímco rýmu nebo kašel prostě poznáte bezpečně, infarkt si může chvíli hrát i na něco docela jiného.
§  Většina pacientů sice popisuje začátek problému jako ostrou bolest na hrudi, ale nemusí tomu tak být vždy.
lékařská zařízení
§  Někdy je tato bolest zcela vynechána a někdy se přestěhuje na jinou část těla.
Častějším příznakem je dušnost a nadměrné pocení. Přidat se mohou i další projevy, kterými jsou například zvracení a celková slabost. Jelikož tyto projevy mohou pacienta zmást, je určitě vhodné při sebemenším podezření navštívit lékaře. Infarkt myokardu je totiž způsoben náhlým přerušením krevního zásobování srdce. Jednoduše řečeno – srdeční tepna se ucpe krevní sraženinou. Infarktu může člověk částečně předejít. Hlavně, jestliže ho má v rodinné anamnéze. Pokud některého z našich přímých předků infarkt dostihl, máme šanci i my, že nás navštíví.
§  A pokud k našemu životu patří
–         nadváha
–         nezdravý životní styl
–         nedostatek pohybu
–         kouření
–         alkohol,
tak mám dojem, že už nám jde naproti. 

Infarkt se nevyhýbá nikomu
Ohodnoťte příspěvek