Líbí se vám kočky a uvažujete, že si nějakou pořídíte domů? Pokud nemáte s kočkami zkušenosti, měli byste se smířit s tím, že kočky nemají stejnou povahu jako psi. Ti za vámi chodí, jsou vděční za každé pohlazení, rádi si s vámi hrají a dají se dobře vycvičit, jednoduše jste jejich páni. Kočka je naprosto odlišná. Je to dáno tím, že pes byl mnohem dříve domestikován než kočka, proto jsou mezi těmito mazlíčky takové rozdíly.
 
1.       Kočka za vámi přijde, když bude sama chtít
Zdá se to být od nich dost nevděčné, ale pokud se s tím smíříte, budete oba spokojení. Není nic horšího, než když ji chcete za každou cenu pohladit, místo toho spíš očekávejte škrábanec nebo kousnutí.
 
2.       Neplýtvejte svým časem učit svou kočku povely
Ne, že by kočky nezvládly základní nebo složité povely. Ony jednoduše nechápou, proč by to měly dělat. Když na vašeho mazlíčka zavoláte a on s radostí přijde, neberte to jako naučený povel, je to jen reakce na vás hlas. Nejde to srovnat s povele pro psi: „k noze“. Často se vám totiž stane, že budete na kočku volat půl dne a ona za vámi nepřijde, protože má na práci něco jiného nebo se ji jednoduše nechce.
 
3.       Hrajte si!
Nejlépe potěšíte vaši kočku tím, že si s ní budete hrát. Je od přírody lovec, a jelikož ve vaší domácnosti kromě much nemá co lovit, hraje si, s čím se dá. Není potřeba kupovat drahé hračky, i když je jich nepřeberné množství, stačí obyčejný provázek a uvidíte, jak z něho bude vaše kočka bláznit. Tímto nejen zabavíte svého mazlíčka, ale taky předete likvidaci vaší domácnosti. Ve chvíli kdy se začne kočka nudit, najde si nějakou tu hračku sama, můžou to být kabely od počítače, záclony, nábytek apod.
 
4.       Odměňujte
Není na škodu občas kočku obdarovat nějakým pamlskem. Vhodné je koupit vitamínové granule, které nejen, že kočky milují, ale také napomáhají k jejich trávení nebo zlepšují jejich srst. Pak vám stačí zaštěrkat se sáčkem s těmito lahůdkami a sami uvidíte, jak k vám kočka ochotně přiběhne.

Když přijmete kočku takovou jaká je, budete opravdu spokojeni. Kočka je totiž samostatný tvor a dokáže se bez vás zabavit. Když jí poskytnete bezpečný domov plný lásky a hraček, bude vašim skvělým spolubydlícím.