Pokud si pod pojmem moderní hra představíte všechny ty barvy, precizní grafiku, neuvěřitelně zajímavý soundtrack, trojrozměrný obraz, složité dialogy a nespočet tlačítek k ovládání toho všeho, tak si toto všechno můžete odmyslet. Limbo je zcela jednoduchý, ať grafikou, barvou, hudbou či příběhem a to tak, že je vynikající.
limitovaná edice hry
Limbo se dá velmi pohodlně zařadit do škatulky ke starým dobrým 2D plošinovkám s přímým důrazem na všudypřítomné puzzly a hádanky.
Když si hru zapnete, ocitnete se na temné letní mýtince. Už jsme řekli, že hra je nejen 2D, ale také zcela černobílá? Na lesní mýtince prostě leží chlapeček, beze jména. Vůbec nemáte tušení, která bije, proč tam je a kde se tam vzal. Ujistíme vás, že ani na konci hry to nebudete vědět.
V průběhu hry zjistíte, že pravděpodobně hledáte holčičky v tom černobílém pochmurném světě. Otázkou je, je to opravdu sestřička, kterou hledáte a nebo to je výplod vaší potemnělé fantazie? Dopad temného světa nazývaného právě LIMBO. Tento název vychází z latiny a znamená v podstatě hranici pekelnou.
herní ovladače
Po celou dobu vás v monochromatické grafice bude okouzlovat atmosféra éry Film noir. Tu podporují zlověstně zvuky lesa, města, zvěře a další, které souvisí se hrou. To ještě podpoří styl hry, kdy musíte cestu nejprve vyzkoušet a umřít, abyste rozklíčovali danou záhadu. Začínáte samozřejmě na poměrně jednoduchých hádankách, s postupem do vyšších a vyšších kol však jsou záhady zapeklitější, složitější a občas i přesnější ku provedení.
Po prvních pár kolech si zvyknete na temnou atmosféru a děsivé záběry drastického umírání chlapce a nebudete z toho zcela vyjeveni. Možná se budete i méně lekat, protože s postupujícími koly budete předvídat momenty, kdy se něco stane a hlavně se úkoly mění z akčních na hodně těžké právě ve smyslu, přijít vůbec na to, jak je začít řešit.
duchové v místnosti
Jsou-li hry, které vás překvapují každou scénou vaším koníčkem, určitě neváhejte a tuto hru si zahrajte. Věřte, že nebudete litovat! Díky bleskovému restartu z velmi velkého množství checkpointů můžete dát těchto dvacet čtyři kapitol hry během pár hodin.