Celková pohoda je pro každého z nás důležitá, jak ji ale dosáhnout při každodenním shonu? Jednoduchými a časově nenáročnými triky se toho dá docílit.

Jak konečně usnout?
Znáte ty chvíle, kdy ulehnete večer unavení do postele a nemůžete usnout, protože vám v hlavě lítají myšlenky, co všechno musíte další den udělat, stihnout a zařídit. Usínání je tak složité, i když už je to jen vaše chvíle na načerpání další energie. Co s tím? Dejte si jednoduše čaj. Že je to nesmysl?

Když si před spaním nachystáte váš oblíbený čaj, a nejlépe s uklidňujícími účinky, už tak vlastně chystáte takový svůj rituál. Horký čaj vás zahřeje, nasajete jeho příjemnou vůni a můžete ho v posteli popíjet. Zní to jednoduše a je to účinné. Doporučuje se také v posteli nepoužívat elektroniku, takže práci na notebooku raději nechte na ráno. Ke klidnému spánku vám to rozhodně pomůže.

Dopřejte si pár minut pro sebe
Je dobré s odpočinkem začít hned jak přijdete domů z práce. Není nutné prospat celý den, i když by to mnozí z nás ocenili. Stačí aspoň na chvilku zapomenout na povinnosti a udělat něco pro sebe. Zahrajte si partičku karet, přečtěte si zajímavý článek v časopise, koukněte se na seriál nebo si místo rychlé sprchy dopřejte horkou koupel. Stačí 15 minut odpočinku pro to, abyste se celkově zklidnili a načerpali trochu sil. Uvidíte, že vám další povinnosti půjdou lépe od ruky a hlavně s lepší náladou.

Není nic lepšího než trocha čerstvého vzduchu
Když už byste se chtěli opravdu pořádně odreagovat, nejlepší je vyrazit ven. Krátká procházka na čerstvém vzduchu každému jen prospěje. Pár minut v přírodě vám pročistí hlavu a pohyb vám prospěje. Tyto chvíle můžete také prožívat se svými blízkými a strávit s nimi pěkné chvilky.

Pouvažujte, co vám dělá radost, u jaké činnosti je vám dobře a snažte se je dělat alespoň krátkou dobu během dne. Oceníte to vy i vaše okolí.