Na autosalonu v Šanghaji, představila automobilka Škoda Auto, studii připravovaného elektromobilu, pod názvem Vision E. Tato vize je součástí mezinárodní strategie automobilového průmyslu a je tedy jasné, že se automobilka Škoda Auto stále vyvíjí a přizpůsobuje novým trendům.
 
globus

Škoda Vision E, je v historii značky Škoda Auto, první studií vozu, která využívá pouze elektrický pohon. Kromě moderního pohonu, však design nezapře značku Škoda Auto. Nejnápadnější jsou světelné pásy krystalického vzhledu, výrazná a zajímavě tvarovaná kapota motorového prostoru, moderně propracované plochy a absence sloupku. Ani zadní část vozu nezklame výrazným designem a propracovanými tvary. V dolní části velkého a překvapivě hodně skloněného zadního skla pátých dveří, přechází boční linie do zadního spoileru.

Studie Škoda Vision E je zatím pouze čtyřmístná, pro kolik pasažérů vůz nakonec bude, ukáže až budoucnost. Teprve potom. na vlastní oči uvidíme, kam se oficiální výrobní verze elektromobilu, která by se měla objevit za tři roky, nakonec posune.
 
Simply Clever“
 
Elektromobil Automobilky Škoda bude samozřejmě fungovat přesně podle škodováckého hesla Simply Clever. Již dnes se můžeme těšit na úsporný ekologický vůz, slibující komfortní a bezpečnou jízdu. Obzvlášť důležitá, je hospodárnost modelu, dlouhý dojezd na jedno nabití a především jednoduché a rychlé dobíjení. Mluví se také o možnosti indukčního nabíjení.

autosalon

Hmotnost konceptu by měla být kolem dvou tun. Počítá se s maximální rychlostí 180 km/h. Někoho možná překvapí rozměry představené studie vozu, a to délka 4 668 mm, šířka 1 924 mm a výška 1 591 mm. Připravovaný nový model, by tak byl pouze o 4 cm kratší, než jeposlední žhavá novinka  Škoda Kodiaq. Model se může stát konkurentem dosavadním známým elektromobilům, jako je Tesla Model X, ale i připravované novince crossveru Tesla Model Y .