Do Londýna létá každý a vy byste rádi navštívili zemi, kde jsou domky obehnány kamennými zídkami, v hospůdkách se čepuje pivo bez pěny a od pobřeží vane mírný vánek? Kupte letenku do irského Dublinu a spokojenost je zaručena.

Do Dublinu pohodlně přiletíte z Bratislavy. Na letišti si pronajměte auto a vydejte se, kam se vám zachce. V každém koutu této smaragdově zelené země na vás čeká zážitek. Ubytujte se v hostelu, či u místních. Porozhlédněte se po okolí a promyslete plán na další den. Placený je pouze úsek dálnice vedoucí kolem Dublinu.

Irskem křížem krážem
Wicklow mountains
Lákají vás hory? Sjeďte z dálnice a vydejte se směrem k Wicklow Mountains. V městečku Glendalough podnikněte trasu k jezerům a vychutnejte si čerstvý vzduch a pohled na zdejší starobylé lesy. Na místním hřbitově pokorně uctěte padlé. Pokud se objeví duha, jděte až na její konec a třeba objevíte hrnec se zlaťáky.

Středověká města a hrady
Až vás horská úbočí omrzí a čerstvá zeleň lesů oslepí, pokračujte na jih směrem k pobřeží. Dojeďte až k moři a relaxujte při šumění moře a procházce po pláži. Zatoužili jste po společnosti a kultuře? Vydejte se do jednoho z měst – Gorey, Wexford, či Waterford?

V každém z nich jistě najdete hospůdku, kde se osvěžíte tmavým pivním mokem. Historie dýchá nejen z hospůdky, ale i z okolních hradů. Těch je v Irsku na stovky. Zastavte u jednoho z nich a prozkoumávejte jeho opevnění. Mezi nejznámější hrady patří Blarney castle či Kilkenny castle. Svou majestátností vás okouzlí Rock of Cashel.

Killarney national park
Rádi byste ještě viděli kus přírody? Zadejte do navigace Cork, který je druhým největším městem v Irsku. Občerstvěte se v jedné z místních kaváren a pokračujte směrem na Killarney.

Kolem něj se rozprostírá Killarney national park. V samotném Killarney je velmi pěkný areál okolo Mucross House. Můžete také podniknout pěší výlet k nedaleké jeskyni, či se vydat na delší trasu okolo jezera. V Killarney a jeho okolí je toho mnoho k vidění, ale vy už se nemůžete dočkat, až dojedete ke známým Cliffs of Moher Mohérovým útesům.

Cliffs of Moher
Cesta vám přes Limerick zabere necelé 3 hodiny. Mohutnost útesů vás ohromí. Vlnami Atlantského oceánu bičované pobřeží stále odolává. Jen útesy se pomalu mění a jejich povrch je zvrásněný. Máte štěstí a jasná obloha vám dovolí pořídit si krásné fotografie. Pokud ne, tak jako tak na útesy nezapomenete. Prudký vítr se do vás opírá ohromnou silou a máte co dělat, abyste nespadli.

Je čas složit hlavu někde v teple a odpočinout si.
Vaše irské dobrodružství se chýlí ke konci. Ještě nee, říkáte si a míříte do Galway. Malebného města proslulého bohatým kulturním životem. Projdete se po nábřeží, na trzích ochutnáte místní sýr či čerstvě vylovené plody moře a zamíříte na dálnici. Po 2 hodinách z dálnice sjedete a těšíte se na prohlídku destilerky v Tullamore, kde se vyrábí známá whiskey. Prohlídku je třeba rezervovat dopředu.

Guinness v Dublinu
Přijíždíte do Dublinu a svůj výlet zakončíte prohlídkou pivovaru Guinness a skvělým dušeným jehněčím v restauraci v centru města. Vaše dobrodružství bylo krátké, ale překonalo všechna očekávání.
V letadle úsměvem na rtech vzpomínáte na zelené louky s pasoucími se ovečkami, pohostinnost a vstřícnost místních, nádhernou krajinu a chuť místního jídla a pití. Jednou se sem určitě vrátíte.