V období letních prázdniny, kdy je venku opravdu krásně a opravdu velké vedro, bývá často našim útočištěm nějaký ten bazén nebo koupaliště se studenou vodou. Často ale dojdeme spíše k tomu, že je voda stejně teplá, takže se moc neosvěžíme. Pokud zrovna narazíme na nějakou tu studenou lázeň, je to pro nás výhra.
modrá voda

Jsou ale věci, na které si musíme dávat velký pozor. Mnoho z nás si to ani neuvědomuje, ale i taková obyčejná voda nám může zadělat na pěkné problémy. V létě je důležité konzumovat opravdu velké množství vody, aby nedocházelo k přehřátí našeho organismu. Pokud si ale nebudete jisti, zda je voda opravdu pitná, raději ji převařte, zamezíte tak výskytu nepříjemných problémů.


Jestliže se koupete v přírodě, dávejte si pozor, abyste náhodou nechytili žloutenku. Spousta lidí proti ní není vůbec očkovaná, takže dávejte určitě pozor na vaše zdraví. Občas se stane, že si člověk nějaké té vody lokne, ale raději se při plavání snažte mít pusu na zámek. Nejvíce s tímhle mají problémy hlavně děti, které jsou vždycky ve vodě velmi rozverné.