Vždy záleží na tom, jaké akce plánujete a navštěvujete. Na některých akcích vyžadují stánky stylové, nejčastěji dřevěné se stříškou. V tom případě se nejdříve informujeme jaké prostory a za jaké ceny jsou v nabídce plánovaných akcí. Vždy však bývá praktičtější stánek skládac8, kupovaný.
prodej ořechů
KDE A JAKÝ STÁNEK KOUPIT?
Skládací stánky.
·         Specializovaní výrobci jsou většinou předražení
·         Dobrý stánek je možno najít na Aukru, ne vždy jsou všechny varianty skladem, proto je lepší poohlédnout se zavčasu a hlídat.
·         Kupte raději stánek nový, starší jen při opravdu výhodné ceně a možnosti zkontrolovat zda není kostra ani plachta poškozená.
·         Vybírejte zásadně stánek nůžkový, ušetří vám to opravdu spoustu času i nervů.
·         Řádně si rozmyslete velikost, abyste jej mohli používat na všech plánovaných akcích a neplatili zbytečné metry navíc. pro menší prodejce je nejvhodnější rozměr 2*2 neb 3*2 metry. Pokud navštěvujete častěji akce, kde je nějaké prostorové omezení nebo drahý poplatek vázaný na užitý prostor, zvolte raději menší variantu. Vždy je možno prostor nastavit stolkem, stojanem a podobně. Větší stánky mívají problém se stabilitou ve větru a vyléváním vody ze střechy při dešti.
·         Také barva hraje velkou roli. Světlé a zářivé barvy více vyniknou v řadě. Je v nich lépe vidět na zboží. POZOR! Zelená barva nadměrně přitahuje hmyz.
·         Dbejte na kvalitu. Hledejte německé stánky. Často bývají dováženy přes Polsko na nabízeny za dobré ceny prodejci z Těšína či Ostravy. Kvalitní stánek je možno pořídit již od 1500 Kč.
proutěné koše
Dřevěné stánky.
·         Porozhlédněte se na Bazoši a jinde. Vždy se ptejte na hmotnost a velikost ve složeném stavu.
·          Plachtu pravidelně impregnujte, aby se dřevo nepoškodilo.
·          Ani stánku občasný nátěr neuškodí.
Pokud neseženete stánek dle potřeby, a máte doma kutila, vyrobte si ho sami. Tady je už vše na vás, ale hlavně dbejte na to, aby byly použité materiály lehké, šrouby kvalitní a opravdu nerezové a ABY SE VÁM HOTOVÝ VÝROBEK VEŠEL DO AUTA.
Tak do toho!