Mnoho lidí si myslí, že pro web je nejdůležitější obsah a SEO optimalizace textu. Významným aspektem webu je však i jeho design. Jakmile se o něj nestaráte a je vám jedno, jak váš web vypadá, přicházíte o spoustu návštěvníků.
výuka web designu
Přehledná stránka je základ
Design webu je to první, co návštěvník na vaší stránce uvidí. Ten by měl pro člověka být přehledný a pro uživatele jednoduchý a srozumitelný. Dále by web měl dobře prezentovat vaši značku a to, co webem chcete říct. Pokud máte blog o psaní, řekněte designem, že je to o psaní. Pokud spravujete webovou stránku vaší firmy, snažte se, aby design působil pozitivně a příjemně na vaše potencionální klienty. I špatný vzhled stránky je může totiž odradit.

Google totiž kvalitní web nerozeznává jen díky SEO zásadám, on umí totiž rozpoznat i dobrý design. Jeho algoritmy porovnávají váš webový design s designem stejně kvalitní či kvalitnějších stránek.

Chcete působit seriózně, design webu vám s tím pomůže. Povedený webdesign vám pomůže, aby váš e-shop působil seriózně. Návštěvník hodnotí na první pohled, pokud je vzhled stránek nepovedený, odbytý, přeplácaný návštěvník to pozná a bude pochybovat.

Vytvořte si díky designu svou značku
Spojte design webu s vaším logem a vytvořte tak v mysli návštěvníka skutečnou značku (brand). Použijte podobně laděné barvy, logo a vaše firma a web bude působit jednotným dojmem a lidé si vás lépe zapamatují. Stejný vizuál používejte také v reklamě a jakmile ji někde potencionální klient uvidí, spojí si ji s vaší firmou s tím skvělým vzhledem stránek.
návrh designu
Zkuste se odlišit
Ačkoliv existuje mnoho pravidel, jak vytvořit vzhled stránek, myslete vždy na to, že je dobré se odlišit. I díky tomu si vás lidé zapamatují. Dnešním trendem je minimalistický vzhled, bílé pozadí a jednoduché písmo. Ideální vzhled, avšak dnes jej má už každý. Zkuste do něj vložit něco svého, něco originálního, něco co vás odliší od ostatních.

Design vašeho webu je velmi důležitý
4.5 (90%)6
Posted in Web