a ad>

Cyklistika je sport, který si získává stále více příznivců. Mnohým pak po čase přestane stačit obyčejné ježdění a chtějí poměřit síly s ostatními, tedy přihlásit se na některé cyklistické závody. To však nemusí být zrovna jednoduchá záležitost, především co se vybavení týče. Je jasné, že klasická tepláková souprava či rifle, ve kterých běžně jezdíte, zdaleka nestačí. Dnešní přiléhavé závodní kombinézy jsou naprosto aerodynamické a jsou tvarovány tak, aby co nejvíce brzdily odpor vzduchu.dětské kolo opřené o strom

Avšak ani to není ten největší výdaj. Tím je závodní kolo. Asi není třeba říkat, že s tím, na kterém běžně jezdíte, na závodech díru do světa neuděláte, a to ať už se chcete věnovat rychlostní cyklistice nebo terénní. Je tedy potřeba koupit nové kolo.mnoho zaparkovaných jízdních kol

Stačí se však jen podívat a zjistíte, že to rozhodně není levná záležitost. Pokud vás při pohledu na jeho cenu ještě chuť závodit nepřešla, či pokud jej již vlastníte, stačí už jen vyplnit přihlášku a v určené datum a čas se dostavit na místo konání závodu.

A tady je další zádrhel: jak naše drahé kolo bezpečně přepravit například na druhý konec republiky? Existuje nějaký nosič kol na tažné https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni zařízení, který bychom mohli použít? Ano, a dokonce několik. Můžete si jen vybrat.

Tím nejlevnějším, avšak nejméně bezpečným způsobem přepravy jízdního kola je klasický střešní nosič. Jistě jsme se s ním již všichni někdy na cestách setkali. Je dostatečně bezpečný, avšak i on má určitá rizika.

Tím prvním je, že hrozí zničení kola, pokud jej dostatečně dobře nepřipevníme. Pozor musíme také dát na meteorologické předpovědi, zvláště pokud má být silný vítr či déšť. V tom případě se totiž jedná o poměrně rizikový způsob, jak naše drahocenná závodní kola přepravovat.

Naštěstí jsou tu i jiné varianty, mezi které se počítá například přívěs. Ten sice vyžaduje větší řidičský um, avšak náklad ochrání spolehlivě.

Pro jakou variantu se rozhodnete, je jen na vás. Důležité je, že se hýbete a nesedíte doma. Rozhodně je to dobré pro zdraví!