Co je vlastně spirulina? Spirulina je modrozelená řasa, kterou známe ve formě tablet nebo jemného prášku. Spirulina má vysoký obsah bílkovin, aminokyselin a vitamínů. Spirulina obsahuje vysoké množství chlorofylu, které obsahuje vysoké množství aminokyselin. Tato superpotravina ovšem není žádnou novinkou, například ve východní Asii nebo Africe jsou účinky této řasy známé už po staletí. Přečtěte si několik důvodů, proč tuto potravinu zařadit do svého jídelníčku. Podobně funguje i ječmen, jeho cena je však o něco přijatelnější. Informujte se o mladém ječmenu ceně https://www.nakliceno.cz/mlady-zeleny-jecmen/, která je víc než výhodná.
Zelený ječmen

  1. Má příznivé účinky na funkci mozku

Pokud zařadíme denně spirulinu do svého jídelníčku, účinně tím budeme chránit mozek proti nejrůznějším onemocněním. Spirulina je totiž bohatá na antioxidanty a aminokyseliny, které dokážou účinně bojovat proti zánětům v těle a jsou prevencí proti vzniku Parkinsony a Alzheimerovy choroby. Užívání spiruliny pak pomáhá chránit mozek před postupným stárnutím a zvyšuje jeho aktivitu.Zelená řasa

  1. Bojuje s únavou

Chronická únava trápí mnoho lidí a jen málokdy je tato nemoc opravdu posuzována jako něco závažného. Přitom právě chronická nemoc může mít nesmírné následky na psychiku člověka. V mnoha případech se dostavuje celkové vyčerpání organismu, špatná nálada a s ní spojené fyzické problémy. Často se objevuje znenadání a člověk většinou ani nemusí poznat, že s ním není něco v pořádku. I samotní lékaři si s touto nemocí neví moc rady a výsledkem tak bývá, že pacient užívá lehká antidepresiva a je mu doporučen odpočinek a minimum stresu. Tělo v takovém případě potřebuje doplnit vitamíny a proti nemoci účinně bojovat. Právě spirulina může tělu dopřát důležité antioxidanty, které pomohou očistit organismus a bojovat s chronickou únavou.