V každé domácnosti svobodného i zadaného muže by neměl v koupelnové skříňce nebo na zrcadlové poličce chybět pánský holicí strojek . Holicí strojek je rychlým řešením, jak co nejefektivněji upravit svůj zevnějšek. Kdysi si muži holili tvář převážně břitvou, dnes už se to vidí jen zřídka. Spousta mužů k holení nerada využívá žiletky. Bojí se různých řezných ran a často si jejich užíváním podráždí pokožku. Dochází tak k zarudnutí kůže a následnému svědění, které je velmi nepříjemné. Žiletky se navíc velmi rychle opotřebují, břity začínají být tupé a vy musíte stále dokola kupovat nové a nové holítka. Není lepší mít jeden holicí strojek, který zastává více funkcí najednou?

rozložený holící strojek

Jak si správně vybrat holicí strojek?

Je důležité zaměřit se na to, co od zakoupeného strojku očekáváte a co chcete, aby splňoval. Zda má být určený jen k oholení tváře nebo chcete, aby vám nabídnul i jiné možnosti. Spousta holicích strojků dnes plní funkcí i zastřihávání vlasů, chloupků v nose a dají se použít i k oholení ochlupení na hrudi. V příslušenství najdete různé nástavce k zastřihávání. Dalším faktorem je doba napájení, zda je strojek použivatelný i bez připojeného adaptéru a kolik minut vydrží v provozu. Některé holicí stojky disponují ukazatelem baterie, abyste si byli vždy jistí, že se zvládnete oholit. Až si budete vybírat vhodný strojek k holení, zaměřte se na počet břitů. Zda je pro vás vhodnější strojek s planžetovou nebo frézkovou hlavicí. Planžetovou hlavici poznáte na první pohled, jedná se o jednu planžetu k holení, která reaguje na pohyb vaší ruky. Frézková se vyznačuje většinou třemi rotačními hlavicemi, které se pohybují různým směrem.

moderní holící strojek

Holicím strojkem pro ženy se rozumí hlavně epilátory a depilátory. Epilátor slouží k vyškubnutí chloupku s kořínkem, kdežto depilátor pouze chloupek zarovná s kůží. Výhodou používání těchto strojků je hlavně delší doba účinnosti oholení. Je pravdou, že první použití může být bolestivé, ale není to nic nepřekonatelného a při častém užívaní bolest už nebudete cítit.

Jak docílit krásné a na dotyk jemné pokožky? Stačí si vybrat ten správný holicí strojek, který dokonale upraví váš vzhled. Je vhodný pro muže i pro ženy.