V každé domácnosti svobodného i zadaného muže by neměl v koupelnové skříňce nebo na zrcadlové poličce chybět pánský holicí strojek . Holicí strojek je rychlým řešením, jak co nejefektivněji upravit svůj zevnějšek. Kdysi si muži holili tvář převážně břitvou, dnes už se to vidí jen zřídka. Spousta mužů k holení nerada využívá žiletky. Bojí se různých řezných ran a často si jejich užíváním podráždí pokožku. Dochází tak k zarudnutí kůže a následnému svědění, které je velmi nepříjemné. Žiletky se navíc velmi rychle opotřebují, břity začínají být tupé a vy musíte stále dokola kupovat nové a nové holítka. Není lepší mít jeden holicí strojek, který zastává více funkcí najednou?

 

Jak si správně vybrat holicí strojek?

Je důležité zaměřit se na to, co od zakoupeného strojku očekáváte a co chcete, aby splňoval. Zda má být určený jen k oholení tváře nebo chcete, aby vám nabídnul i jiné možnosti. Spousta holicích strojků dnes plní funkcí i zastřihávání vlasů, chloupků v nose a dají se použít i k oholení ochlupení na hrudi. V příslušenství najdete různé nástavce k zastřihávání. Dalším faktorem je doba napájení, zda je strojek použivatelný i bez připojeného adaptéru a kolik minut vydrží v provozu. Některé holicí stojky disponují ukazatelem baterie, abyste si byli vždy jistí, že se zvládnete oholit. Až si budete vybírat vhodný strojek k holení, zaměřte se na počet břitů. Zda je pro vás vhodnější strojek s planžetovou nebo frézkovou hlavicí. Planžetovou hlavici poznáte na první pohled, jedná se o jednu planžetu k holení, která reaguje na pohyb vaší ruky. Frézková se vyznačuje většinou třemi rotačními hlavicemi, které se pohybují různým směrem.

 

 

Holicím strojkem pro ženy se rozumí hlavně epilátory a depilátory. Epilátor slouží k vyškubnutí chloupku s kořínkem, kdežto depilátor pouze chloupek zarovná s kůží. Výhodou používání těchto strojků je hlavně delší doba účinnosti oholení. Je pravdou, že první použití může být bolestivé, ale není to nic nepřekonatelného a při častém užívaní bolest už nebudete cítit.

Jak docílit krásné a na dotyk jemné pokožky? Stačí si vybrat ten správný holicí strojek, který dokonale upraví váš vzhled. Je vhodný pro muže i pro ženy.

Holicí strojek
3.8 (76%)5