Jestliže chcete povýšit svůj interiér o úroveň výš, pak vsaďte na kamenné obklady. Ty se budou v každém typu interiéru vyjímat skvěle, ať už fandíte modernímu vzhledu anebo třeba nestárnoucí klasice. Kámen se neztratí dokonce ani v babičkovských typech interiérů. Kamenné obklady můžete využít v mnoha různých místnostech, ať už se jedná o kuchyni, koupelnu anebo třeba obývací pokoj. A stejně tak vám přijdou vhod obklady z umělého kamene do interiéru. Umělý kámen je v mnoha směrech ještě odolnější než kámen přírodní, proto jej uvítáte především v kuchyni, ať už se bude jednat o obklady z umělého kamene do interiéru anebo přímo o kuchyňskou pracovní desku z umělého kamene.

obklad

Právě v kuchyni totiž kámen oceníte ze všeho nejvíce. Umělý kámen má ideální vlastnosti pro použití na kuchyňskou desku právě díky tomu, že není pórovitý. Zatímco běžný přírodní kámen nasakuje tekutiny a vstřebává pachy ze svého okolí, tak umělý kámen nic takového nedělá. Zároveň není tak citlivý na prudké změny teplot, proto vám nehrozí, že by při položení horké pánve přímo na kuchyňskou desku puknul. Můžete na něj nejen odkládat horké nádobí, ale stejně tak jej můžete přímo využívat ke krájení potravin, bez použití dřevěného prkénka. Podobně se vyhnete problémům se silnými kyselinami, ke kterým patří ocet anebo citrónová šťáva, jež na povrchu přírodního kamene zanechávají vybledlé skvěny. Navíc, obrovskou výhodou umělého kamene je jeho snadná údržba, protože nebudete muset dělat nic speciálního.

obkadový kámen

A jak vlastně takový umělý kámen vzniká? Umělý kámen se vyrábí z více než devadesáti procent z přírodních hornin, takže má stejně krásnou barvu i strukturu jako třeba oblíbený mramor či žula. Nicméně mimo ně obsahuje ještě speciální příměsi, které mu propůjčují vyšší lesk, a především vyšší odolnost. A protože se jedná o směs drobných částí přírodních hornin, můžete si vybírat z bohaté palety odstínů oblíbené šedé barvy, která bude přesně tak sytá, jak se vám to bude nejvíce líbit.