Stárneme, a to všichni, bez rozdílu. Většinou tak kolem padesátého věku se lidé začnou vyhýbat většímu fyzickému vyčerpání, chtějí žít pohodlnější život, ale díky tomu pouze tloustnou, postupně ztrácejí sílu, svaly i kondici. A přitom aktivní styl života je mnohem důležitější než kdy jindy.

Úplně by stačila každodenní půlhodinka nějaké pohybové aktivity, která by přispěla nejen k intenzivnějšímu spalování tuků, ale i celkovému zlepšení metabolismu, udržení hladiny cholesterolu i cukru v krvi, snížení rizika vzniku Alzheimerovy choroby, osteoporózy i úmrtí. Díky pohybu předejdete bolestem i nemocem.

Dostatečnou pohybovou aktivitou je myšleno tak 30-45 minut denně, nejlépe každý den. Ale i jakýkoliv pohyb je lepší než žádný. Pohyb má velice dobré účinky nejen na vaše tělo, ale i na vaši mysl, protože kladně ovlivňuje náladu a dokonce příznivě působí na vaši paměť. Zajistí vám tedy nejen lepší kondici, ale i sebevědomí.

Pokud jste však dlouho necvičili, nebo jste cvičili velmi málo, je vhodné najít si nejprve způsob, jak více pohybu do vašeho každodenního života přidat. Pokud máte pocit, že vás cvičení nebude bavit, je dobré si k němu přidat nějakou zábavnou činnost.
–      Například během procházky v přírodě foťte.
–      Na lekcích jógy poznávejte nové lidi.
–      Během protahování a cvičení doma si pusťte oblíbenou hudbu.
–      Na procházky choďte s někým blízkým.

Pokud vás však při fyzické aktivitě trápí bolesti na hrudi, astma, dýchací potíže, poranění pohybového aparátu nebo horečka, doporučujeme vám necvičit. Začít zase můžete až po odeznění vašich zdravotních problémů.

Vhodné pohybové aktivity po padesátce
–      Svižná chůze
–      Vhodné posilovací cvičení
–      Jóga nebo taj-či
–      Plavání
–      Jízda na kole nebo rotopedu

Pamatujte však, že pohybová aktivita je pro každého individuální. Proto při výběru berte v úvahu svůj zdravotní stav, kondici i předchozí zkušenosti.