Možná jste ani netušili, kolik práce mají zaměstnanci, kteří se starají o čistotu vody ve veřejných bazénech. Po zakoupení toho vlastního jste ovšem zjistili, že není snadné udržet stav vody v kvalitní podobě a samozřejmě i dokonale čisté.
Není to ovšem nic složitého, pokud máte informace o tom, jak mít průzračnou vodu v průběhu celé koupací sezóny. Nestačí používat pouze chemii, od které očekáváte prvotřídní výsledky, ale je nutné ji i testovat a sledovat to, jestli jí nechybí nějaká složka.
Bez testerů se neobejdete
Dobrou správnou je to, že udržet si čirý vzhled vaší vody můžete kdykoliv. Otázkou ovšem zůstává, jak toho dosáhnout. Není to žádná věda, protože vám bude bohatě stačit to, pokud si zakoupíte bazénový pH tester, kterým je nutné hladinu měřit pravidelně.
Pokud tomuto bodu nebudete věnovat dostatek pozornosti nebo ho zcela vynecháte, váš boj se zakalenou vodou bude už předem prohraný.
Dbejte na správné zásady, které vám pomůžou udržet bazénovou vodu v takovém stádiu, jaké si přejete mít a výsledek se brzy dostaví.
Proč to bez testeru nepůjde?
Je logické, že voda, která se dlouhodobě zdržuje v jedné nádrži, potřebuje i chemické přípravky, které by její stav udržely na ty nejlepší úrovni. Chemie ovšem nemůže účinně působit, pokud se pH vody nachází v nerovnováze. Jedině jeho optimální hladina vám pomůže mít vzhled vaší vody bez nečistot a náznaků zakalení, protože s ní budou vaše tablety stoprocentně účinkovat.
Mějte jich vždy v zásobě
Testerů je vhodné mít hned několik. Je to z toho důvodu, že každých 7 – 10 dní musíte provádět nový test a zjistit, jak na tom vlastně pH stojí.
V případě nouze, kdy je ho potřeba zvýšit nebo snížit, můžete včas zaútočit na jeho nesrovnalosti správnou volnou chemických přípravků.Zakupte si tedy více testerů najednou a dbejte i na to, abyste si našli chvilku času na jejich využití.